دسته‌بندی نشده

سردخانه سیب

میوه‌ها فصلی هستند و اگر به درستی در دمای بالای صفر داخل سردخانه میوه نگهداری نشوند ممکن است در فصولی که برداشت محصول نداریم دچار کمبود در بازار شویم. در گذشته فقط میوه های با دوام مانند سیب و گلابی در مکان‌های سرد نگهداری می‌شد و تا چندین ماه بدون مشکل حفظ می‌شدند اما امروزه به وسیله سردخانه میوه می‌توان دمای بالای صفر را در همه‌جا شبیه‌سازی کرده و تمامی میوه‌ها را برای مدت طولانی نگهداری کرد و هم‌چنین امکان انتقال از نقطه‌ای که محصول پرورش داده می‌شود تا مکان دیگری در دنیا برای فروش آن وجود دارد.

امروزه مقادیر بسیار زیادی از مواد غذایی فاسد شدنی با هواپیما منتقل می‌شوند در این شرایط به دلیل ارتفاع زیاد و فشار و دمای کم هوای محیط بیرون باید با ایجاد فشار مثبت در داخل محموله مواد غذایی را از نفوذ هوای بیرون و خطر بیش از اندازه سرد شدن حفظ کرد.

سردخانه سیب

برای نگهداری سیب در سردخانه سیب بایستی که ما موارد مختلفی را در نظر داشته باشیم اولین موردی که باید در مورد نگهداری سیب در سردخانه در نظر داشته باشیم این است که هدف ما از نگهداری سیب در سردخانه چیست؟ هدف ما از نگهداری میوه ها در سردخانه این است که مانع رسیدن میوه سیب و تعویق انداختن رسیدن میوه شویم تا بتوانیم در زمان مناسب به بازارهای مصرف داخلی و یا بازارهای مصرف جهانی که کمبود میوه سیب در آنها وجود دارد دسترسی داشته باشیم و خودمان را با نیاز های آن بازار تطبیق دهیم .

میوه سیب در صورتی که در سردخانه‌ها با اتمسفر کنترل شده نگهداری شود ماندگاری اش تا حد بسیار بالایی حفظ خواهد شد و باعث می شود تا رسیدن نهایی سیب که این رسیدن ناشی از وجود گاز اتیلن در محیط است را به تعویق انداخت .

سیب ها را در سردخانه می توانیم توسط واکس مخصوص پولیش کنیم تا مانع از خارج شدن رطوبت سیب از آن شویم زیرا در صورت قرار دادن سیب بدون واکس در درون سردخانه باعث خواهد شد تا رطوبت سیب به مرور زمان از آن خارج شده و پس از مدت زمانی، سیب کیفیت مطلوب اولیه را نداشته باشد و به شکل پلاسیده دربیاید اما هدف ما این است که میوه با همان کیفیتی که در زمان برداشت مشاهده شده است در زمان خرید توسط مشتری نهایی هم همان کیفیت احساس گردد برای رسیدن به این مهم ، ما از سردخانه های ذخیره سیب استفاده می کنیم در سردخانه های ذخیره سیب عمدتاً می‌توانیم تا مدت زمان چند ماه سیب ها را بسته به نوع سیب نگهداری کنیم .

وقتی که ما سیب را در درون سردخانه قرار می دهیم با کاهش دمای سیب باعث می شویم تا فعالیت های ارگانیک میکروارگانیسم هایی که در رسیدن سیب نقش دارند به شدت کاهش پیدا کند .

شرکت اصفهان سرما در ساخت انواع سردخانه، سردخانه های صنعتی، سردخانه گل، سردخانه گوشت و … در حال فعالیت است. شرکت اصفهان سرما طراحی سردخانه ها و یخچال ها، ساخت سردخانه ها و پشتیبانی محصولات خود را برعهده دارد تا بتواند به بهترین شکل ممکن مشتریان خود را راضی نگه دارد.برای تماس با اصفهان سرما اینجا کلیک کنید.

نویسنده

ModirSite

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *