Uncategorized @fa

تونل انجماد چیست؟

تونل انجماد یک سالن با قدرت سرمازایی بالا و در حدود منفی ۳۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد است. از این تونل‌ها می‌توان برای منجمد کردن محصولات گوناگونی از جمه مواد غذایی و میوه‌جات استفاده کرد. سبزیجات، گوشت، آبمیوه و محصولات دریایی در این تونل‌ها بدون افت کیفیت منجمد شده و بافت و کیفیت اولیه خود را حفظ می‌کنند. برای منجمد کردن مواد غذایی روش‌های متعددی وجود دارد که تونل‌های انجماد یکی از این روش‌ها محسوب می‌شوند.

مزایای تونل انجماد

یکی از مزایای استفاده از تونل انجماد برای انجماد مواد غذایی، کم بودن زمان مورد نیاز است. انجماد سریع مانع تشکیل کریستال‌های یخی بزرگ در محصولات می‌شود. این کریستال‌های بزرگ موجب افت کیفیت ماده غذایی مورد نظر می‌شود. بنابراین، انجماد سریع تا حدود زیادی باعث حفظ شکل، رنگ، بو و مزه محصول می‌شود. مزیت دیگر روش های iqf، امکان جداسازی تک به تک محصولات در زمان انجماد است که موجب تولید محصول با کیفیت‌تر نسبت به حالت انجماد توده ای است. این موضوع از نظر ماندگاری غذا و استفاده مشتری به اندازه مورد نیازش اهمیت دارد.

طراحی تونل انجماد

در زمینه طراحی و ساخت تونل انجماد مهم ترین پارامتر، ظرفیت آن است. به منظور انجماد مواد غذایی در حجم ها و سرعت بالا از تونل انجماد استفاده شده که برای راه اندازی چنین واحدی به تجهیزاتی نظیر کمپرسور ( دو مرحله ای )، اواپراتور، شیر های انبساط، کندانسور، تابلو برق و عایق نیاز است. ظرفیت تونل در حقیقت مقدار موادی که در زمان مشخصی سرد شده و به دمای مورد نظر می رسند، می باشد. محاسبات طراحی بر اساس نوع ماده مورد نظر برای انجماد، میزان ماده، دمای انجماد و نیز زمان انجماد صورت می گیرد. در این طراحی باید دقت شود تا حد ممکن زمان انجماد کاهش یابد؛ چرا که کاهش زمان، باعث حفظ بافت اصلی مواد غذایی می شود. توجیه این مورد به این صورت است که با افزایش زمان انجماد، سطح مواد منجمد شده و یخ مانند عایق عمل کرده و از کاهش دما و انجماد درون مواد جلوگیری می کند. از انواع مبرد ها نظیر فریون ها، آمونیاک و غیره می توان استفاده کرد با این تفاوت که حجم دستگاه ها در حضور مبرد آمونیاک می تواند کاهش یابد این نیز به دلیل خواص ترمودینامیکی آمونیاک است. در مقابل کاربرد آمونیاک مشکلاتی نظیر برگشت روغن (به دلیل سنگین تر بودن روغن نسبت به آمونیاک) و کارکرد شیر انبساط با سوپر هیت بالا می باشد که منجر به افزایش دمای کمپرسور می شود در نتیجه آمونیاک توصیه نمی شود. در تونل های انجماد سقف کاذبی تعبیه شده تا جریان هوای سرد گردش یابد. سرعت جریان هوا باید بسیار بالا بوده تا نرخ انتقال حرارت افزایش یابد. درب های تونل انجماد متشکل از پیچ های مخصوصی برای کار در فشار های بالا بوده و در انواع PVC، ضد زنگ و یا پلی استر و متشکل از آلومینیوم عایق کاری شده و گسگت های ویژه جهت حفظ دما و محلی برای تعبیه شیشه کنترل می باشند.

نویسنده

مدیر اصفهان سرما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *