تکنولوژی

سردخانه

از گذشته تا به حال انسان به دلیل نیاز خود به مواد غذایی و نگهداری آن کارهای زیادی کرده که از جمله آنها نمک سود کردن ، خشک کردن و کارهایی از این دست بوده اما اولین بار چینی ها توانستند با انتقال یخ یخچال های طبیعی به انبارهای محل سکونت خود، در فصول گرم به تدریج از آن یخ ها برای آشامیدن و نگهداری مواد غذایی استفاده کنند.
این تجربه ، به نقاط دیگر دنیا هم انتقال یافت و سردخانه ها با استفاده از یخ طبیعی ساخته شد. تا اینکه درسال ۱۷۴۸ میلادی اولین یخچال مصنوعی دنیا توسط ویلیام کولین در دانشگاه گلاسکو ساخته شد.
این اختراع تحول بزرگی در صنعت به خصوص صنعت مواد غذایی ایجاد کرد.
با گذشت زمان و نیاز بشر به مقوله ی سرما مواد و دستگاهای مختلفی برای ایجاد سردخانه و نگهداری دمای سردخانه ها ساخته شدکه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.


۱- کمپرسور:

کمپرسورها را میتوان به قلب یک سردخانه تشبیه کرد، چرا که با به گردش درآوردن مبرد در سیستم سرمایشی سردخانه و ایجاد تراکم در سیکل تبرید مبرد را به حرکت وا می دارد.

کمپرسور سردخانه
عکس کمپرسور سردخانه


۲- .کندانسور:

زمانی که مبرد توسط کمپرسور سردخانه ، متراکم وازآن خارج شد به دلیل تراکم مولکول ها گرمای زیادی به وجود می آید که با انتقال مبرد از طریق لوله به کندانسور آنرا تاحد مورد نیاز خنک می کند.

کندانسور سردخانه
عکس کندانسور


۳- اواپراتور:

دراواپراتور سردخانه مبردخنک شده (که حالا آنرا مایع مبرد میتوان نامید) از کندانسور به سمت اواپراتور سرد خانه از طریق لوله هدایت می شود که به وسیله تجهیزاتی خاص این مایع در اواپراتور پاشیده می شود دراین لحظه مایع مبرد به سرعت به بخار تبدیل می گردد و چون برای تبدیل شدن به بخار ، نیاز به جذب دما دارد پس شروع به سرد کردن اواپراتور سردخانه می کند.
ان شاالله در آینده به توضیحات بیشتر در مورد اجزا سردخانه می پردازیم.

نویسنده

ModirSite

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *